1. Anasayfa
 2. Uluslararası Hasta

Uluslararası Hastalar ve Yakınları

Yabancı ülkelerde tedavi olma ve sağlık hizmeti alma ile ilgili süreçleri kolaylaştırmak amacıyla “Uluslararası Hasta Koordinasyon Departmanı”mız, herkesin ihtiyaç duyduğu ve doğal bir hak sahibi olduğu “bakım kalitesi standartları”nı yükseltmek üzere birtakım yeni uygulamalar geliştirmiştir. Alanında etkin ve yetkin donanıma sahip olan ekibimiz yurt dışından gelecek ve yabancı uyruklu hastalar için gerek tedavi öncesi, gerek tedavi süresi ve sonrasındaki süreçleri yönetmeyi, sorunları çözmeyi ve kolaylık sağlamayı kendilerine hedef edinmişlerdir. Bu nedenle kurumsal hedefimiz, başarılı bir iyileşme süreci ve sonrasındaki bakım aşamasına geçiş olduğundan, önceliğimiz hasta ve yakınlarını uzman ve fedakâr ekibimizin bir parçası olmaları hususunda cesaretlendirmektir.

Kalite ve konfor odaklı olanaklarımız:

 • Ziyaret öncesi tedavi planının (MSO) oluşturulması,
 • Öngörülen maliyet ve süreçlerin detaylandırılması,
 • Randevu oluşumu ve seyahat planlarının yapılması,
 • Tercüme ve çeviri hizmetlerinin gerçekleştirilmesi,
 • 7/24 VIP ulaşım imkânlarının sağlanması,
 • Otel ve konaklama işlemlerinin planlaması hususunda destek olunması,
 • Havalimanında kişisel ihtiyaçlara dayalı özel karşılama hizmetlerinin organize edilmesi,
 • Farklı dillerde tercümanlık desteği,
 • Zorunluluk kapsamında hastalık durum ve derecesine uygun kara ve hava ambulansının tedarik edilmesi,
 • Hastanın makul istek ve ihtiyaçlarının karşılanması hususunda yardımcı olunması.

Randevu alma süreci:

Hasta ve yakınlarının kurumumuz ile iletişime geçtiği andan itibaren uzman kadromuz gerekli bağlantıları kurarak anlık raporların değerlendirilmesi ve kurumsal görüşün aktarılmasını sağlamaktadır. Bu hizmet çerçevesinde önceden alınmış tüm sağlık raporları uzman hekimlerimiz tarafından bağımsız bir değerlendirmeye alınmakta, konulan tanı kapsamında uygun bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Öngörülen tedavi süreçleriyle ilgili bilgiler 24-48 saat içerisinde hasta ve yakınlarına ulaştırılmaktadır. Hazırlık aşamasında elde edilen medikal veriler çerçevesinde, tedavi ile ilgili ayrıntılı maliyet bilgisi çıkarılmakta ve hasta ve yakınlarının bilgisine sunulmaktadır. Varılan mutabakat doğrultusunda profesyonel ekibimiz, tıbbi konsültasyondan hasta kabulü ve konaklamasına, tercümanlıktan VIP Ulaşım hizmetlerinin organizasyonuna kadar tüm süreçlerin ücretsiz temin ve koordinasyonunu sağlamaktadırlar.

Tercüme ve iletişim:

Başta İngilizce olmak üzere hasta ve yakınlarının talebi doğrultusunda yabancı dillerde herhangi bir ücret talep edilmeksizin tercüme desteği verilmektedir. Muhatabın dil ve kültürüne vakıf bir tercüman, yurda girişten itibaren tedavi süreci ve bitimine kadar yardımcı olmakta, tıbbi sürecin kolay ve sorunsuz bir biçimde sonlandırılmasını sağlamaktadır.

Otel ve konaklama:

Mutabakat çerçevesinde alınan taleplere göre kurumsal anlaşmalı 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama imkân ve desteği sağlanmaktadır.

Tedavi süreci:

Başlangıçtan sonuca tüm tedavi süreçlerine hâkim olmak kaydıyla hastanın en doğru ve en iyi hizmeti alabileceği hekim ve hastane seçimi hususunda profesyonel anlamda tüm destekler verilmektedir. Hastanın şikâyetleri, medikal veriler ve tanı doğrultusunda tayin edilen doktor ile ön görüşme aşamasına geçilmekte, on-line veya yüz yüze görüşme ortamı hazırlanmaktadır. Tedavi süresince 7/24 prensibine dayalı tercüman ve danışman olanağı sağlanmaktadır.

Herşey-dahil sabit-fiyat paketleri:

Türkiye genelini kapsamak üzere tanımlanmış tedavi ya da ameliyat uygulamaları için en uygun fiyat garantisi verilmektedir. Bu bağlamda tanıya dayalı olmak üzere “her şey dâhil ve sabit fiyat” paketleri ile hastanın strese girmesi önlenmekte ve başarılı bir tedavi sürecine girmesi sağlanmaktadır. Paket dışı gelişen olağanüstü bir durumda (ek tanı ve tetkik, komplikasyon gibi) yapılması gereken işlemler hususunda hasta bilgilendirilmekte, söz konusu işlemlere yönelik ücretlendirme hasta onayı alınmak suretiyle tahsil edilmektedir.

1
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz ?