Sık sorulan sorular

Muayene olmak için nasıl başvurabilirim?

Merkezimizi telefon ile ararsanız, bir görevli sizinle konuşarak randevu verecektir. Anasayfadaki “randevu al” formunu doldurursanız, size en kısa zamanda e-postanızdan ya da telefonunuzdan dönüş yapılacaktır.

Tedavilerimin hepsi doktor kontrolünde mi yapılacak?

Evet, İstanbul Beyin ve Omurga Merkezi’nde hastalar doktorumuz tarafından, ücretsiz ön-değerlendirmeden sonra ilgili branşa yönlendirilir.

Daha önce aynı hastalıktan birçok tetkik yapıldı ve çeşitli hekimlere göründüm. Elimdeki radyolojik tetkikler ve kan tahlillerimi getirmelimiyim?

Hakkınızda yapılmış her radyolojik tetkik ve kan tahlili sizin hakkınızda çok kıymetli bilgiler içerir. Lütfen hepsini yanınızda getiriniz.

Daha önce aynı hastalıktan çeşitli tedaviler aldım. Belki birkaç doktor ile görüşmem gerekebilir. Bunu nasıl organize edebiliriz?

Tanı konması güç, kompleks bir patolojiniz var ise, ön-değerlendirmede doktorunuz sizi bir uzmana ya da doğrudan konseye sunabilir. Burada ekip üyelerinin bulunduğu bir ortamda görüşülürsünüz, konsultasyonlar yapılır. Ayrıca tedaviniz devam ederken de yeni bir bulgunun gelişmesi ya da ihtiyaç ile doktorunuz sizi konseye sunabilir.

Cerrahi dışı tedavi olurken ya da tedavi sonrası hastalığım kötüleşirse cerrahi olabilir miyim?

Tabi, ekibin takibinde olacağınız için hastalığın gidişinde görülen değişiklikler ve ihtiyaçlara göre tedaviniz planlanacaktır.

Ücret konusunda beni neler bekliyor?

Randevuda bir uzmandan muayene talep etmişseniz, sizden sadece o uzman için muayene ücreti alınır. “Ön-değerlendirme ücretsiz” başvurursanız, sizi hekimimiz değerlendirdikten sonra yönlendirmesine göre ücret belirlenir. İstanbul Beyin ve Omurga merkezinde alınacak tedaviler için genellikle bütünsel bir tedavi ücreti “herşey-dahil sabit-fiyat paketi” olarak verilir. Tedavinin tutarı tedavi öncesi alınır, tedavi bitiminde ek ücret alınmaz. Ancak, tedavi planı değişmesi gereken durumlarda, yeni paket ücreti daha yüksek ise fark hastadan talep edilir, daha düşük ise para iadesi yapılır.

Hatalığımızın ameliyat ile tedavisinde ödemeler nasıl yapılır?

Ameliyat ücretleri “herşey-dahil sabit-fiyat paketi” olarak belirlenir. İçinde hastane yatışı (gün sayısı belirlenmiştir), refakatçi, ameliyathane ücreti ve ameliyathanede kullanılan malzemeler, ameliyat yarası takip pansumanları ve birinci uzman kontrolü dahildir. Tedavinin tutarı ameliyat öncesi alınır, tedavi bitiminde ek ücret alınmaz. Ancak, tedavi planı değişmesi gereken durumlarda, yeni paket ücreti daha yüksek ise fark hastadan talep edilir, daha düşük ise para iadesi yapılır. Pakette belirtilen günden daha uzun yatışlarda ücret hastaya yansıtılır.

1
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz ?