1. Anasayfa
  2. Hastalıklar

Ali

Sakrum Tümörü

Yaklaşık 2016dan beri Sakrum bölgesinde bir tümörle mücadele ediyorum. Erkan hoca'ya gelmeden önce 2 ameliyat geçirdim. Fakat bu iki ameliyat da tümörün büyümesini durduramadı. 2020 Yılında Erkan Kaptanoğlu hocaya geldiğimde dayanılmaz acılar içindeydim ve gecem gündüzüm birbirine girmişti. Tam manasıyla Allah canımı alsın da bu acıları çekmeyeyim durumundaydım. Sakrum bölgemdeki tümör bazı yerlerde sinirlere yapışmış ve temizlenmesi durumunda belden aşağı tüm fonksiyonlarımı yitirebileceğim şekilde yayılmıştı.

Erkan hoca ve onunla birlikte ameliyata giren deneyimli ekip çok yerinde bir karar vererek bu kritik bölgedeki tümör kitlesini bırakıp geri kalan kısmını titizlikle temizleyerek bana ikinci bir şans verdiler. Ameliyat sonrası Işın tedavisi sürecinde ve sonrasında da hep yanımda oldular. Geçen hafta kontrole gittiğimde ameliyat sonrası 9 ay olmuştu. Verdikleri kritik karar doğru bir kararmış içeride kalan kitlenin etrafı kemikleşiyor ve bu da tümörün gidebileceği bir yer olmadığının işaretiydi. Tedavi bu şekilde ilerliyor. Prof. Dr. Erkan Kaptanoğluna ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Eğer sakrum bölgenizde bir tümör durumunuz varsa Erkan hoca ile görüşmeden hareket etmemenizi tavsiye edebilirim. Bunun sebebi eğer 2016 yılında ilk olarak kendisine gitseymişim belki de önceki 2 ameliyatı olmama gerek kalmayabilirdi.Sakrum tümöründen ağrı çeken herkese acil şifalar dilerim.

Gülfidan

Enjeksiyon

Merhaba ben Gülfidan,

57 yaşındayım. Gençlik yıllarımdan beri migren problemi, bel fıtığı, boyun ve sırt ağrıları çekiyordum. 5 yıl önce de meniere tanısı konuldu. 2003 ve 2009 yılında bel fıtığı ameliyatı oldum. Ama boyun, sırt ve baş ağrılarım hala devam etmekteydi. Bazı zamanlar günlerce yataktan kalkamıyordum. Bir çok doktora gittim. Boyun düzleşmesi ve fıtık olduğu söylediler ve fizik tedaviye yönlendirdiler. Ağrı kesici gibi ilaçlar verildi. Aynı zamanda akapuntura yönlendirildim. Fakat bunların tümü benim için geçici tedaviler oldu. Son zamanlarda artık koluma ağrılar vurup uyuşmaya başlayınca daha da detaylı bir araştırmaya girdik.

Kızımın araştırmaları sonucunda Erkan hocaya ulaştık. Bizimle çok güzel ilgilendi. Muayene etti ve sorularımıza cevap aldık. Bizden Mr istedi. Mr sonucuna göre fıtıkların olduğunu gözlemledi. Fakat çok fazla ameliyat geçirdiğim için artık ameliyat olmak istemiyordum ve endişeleniyordum. Erkan hoca fıtıkların acil bir ameliyat gerektirmediğini fazla basıdan dolayı ağrı yaptığını bize tek tek anlattı. Bizi büyük ölçüde rahatlattı. Ve aynı klinikte olan Algoloji uzmanı Serdar hocaya yönlendirdi.

Serdar hoca uzun uzun dinledi ve muayene etti. Yapılması gereken tüm işlemleri anlattı. Zaten Serdar hoca ile konuşunca kendinizi tedaviye bırakıveriyorsunuz. Tamamen o güveni veriyor size. Ameliyat ortamında omuriliğe bir ilaç uygulaması yapılacağını söyledi. Bu uygulama oradaki fıtık basısını azaltıp ağrılarımdan kurtulmam içindi. Fakat panik atağım olduğu için belirlediğimiz günde işlemi gerçekleştiremedik. O kadar anlayışla ve güler yüzle karşıladı ki bir sonraki belirlenen günde çok daha rahat bir şekilde işlemi tamamladık.

Sonrasında tedavimiz klinikte devam etti. Bize birkaç seans yapıp sizi bırakmayacağım ne zaman bir sıkıntı yaşarsanız bana geleceksiniz dedi. Ve bu da bizi çok rahatlattı. Hastasını sahiplenen ve bırakmayan bir doktor kendisi. Klinikteki tedavide ağrı olan yerleri tek tek tespit ederek işlem uyguladı. Erkan hoca ve Serdar hoca birlikte iş birliği içinde dertlerime derman oldular.

Bu tedavilerin sonucunda hareket kısıtlılığım geçti. Tedaviden sonra hiç migren ve meniere atağı yaşamadım. Ağrılarımda inanılmaz azalma oldu hatta bazı bölgelerde tamamen geçti. Ve doktorumuzun söylediği gibi bizi bırakmadı ve hala kontrollerimize gidiyoruz. İyi ki Erkan hoca ve Serdar hoca ile yollarımız kesişti. Ümidimi kaybettiğim noktada tekrardan yüzüm gülmeye başladı.

İYİ Kİ VARSINIZZZ.

Nejla

Enjeksiyon

Merhabalar ben Nejla , Kalp, hipertansiyon ve mide hastasıyım. Çok uzun zamandır hayatımı kısıtlayan bel fıtığı rahatsızlığım vardı. Son bir aydır şiddetli ağrı, uyuşma şikayetleri ile Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu hocama başvurdum. Doktor bey beni dinledi muayene etti ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bende ağır ameliyattan korktuğum için beni fıtığın ilerlemesini durduracak ve ağrılarımı giderecek birlikte çalıştığı Dr. Serdar Çatav hocama yönlendirdi.

Dr. Serdar Çatav hocam (Algoloji Uzmanı) beni dinledi ve muayene etti ‘’ Lomber Transforaminal Epidural Steroid ve Faset medikal Dal blokajı olmama karar verildi. 07.04.2022 tarihinde Ataşehir Memorial hastanesinde tüm tetkiklerim yapıldı. 11.04.2022 tarihinde sabah saat 07:00 da aynı hastanede operasyona girdim. İki saat süren başarılı bir operasyon geçirdim. Serdar hocam hastanede kaldığım süre boyunca benimle sürekli ilgilendi ve takip etti. Hastası ile ilgilenen, güler yüzlü, çok alçakgönüllü bir doktor titiz ve profesyonel

11.04.2022 tarihinde aynı gün akşam saat 22:00 da çıkış işlemlerim yapıldı. Hastaneden çıktıktan sonrada istediğim saatte tüm şikayetlerim için yine kendisini aradım konuştum. Serdar hocama çok teşekkür ediyorum. Şu an işlemin üzerinden 10 gün geçti ve ağrılarım önemli ölçüde azaldı. Bacağımdaki ve ayağımdaki, uyuşukluk hissi azaldı. Doktor beyin sayesinde sağlığıma kavuştum. Geçen senede eşimi bel kayması, omurilikte daralma ve fıtık şikayetleri ile Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu hocama ameliyat ettirdik. Çok zor bir ameliyattı ve eşimi felç olma eşiğinden döndürdü.

Şu an çok iyi ve hayatına devam ediyor. Her iki doktorumuzdan Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum. İşlerinde son derece profesyonel ama bir o kadar da alçak gönüllü güler yüzlü hastasıyla ilgilenen alanlarında bir numara insanlar. Sizlere ulaşabilmek tedavi imkanı bulabilmek bizim için büyük bir şans Tüm ekibinize saygılarımı sunuyorum. İnsan halinden anlayan işinin ehli ve kibar insanlar.. İyi ki sizleri tanıdım, İyi ki varsınız.

1
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz ?